Opiekunowie programu "Młodzi w Akcji  -  Niepodległa " - nauczycielki języka polskiego i historii : Panie Beata Czechowska - Siudak i Anna Dziadek były pomysłodawczyniami Edukacyjnej Gry Szkolnej pt „Drogi do Niepodległej”, która odbyła się w  dniu 10 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi już od wczesnych godzin rannych, a jej odbiorcami byli uczniowie od III klasy do VII.

Zadaniem trzyosobowych zespołów z każdej klasy było szybkie przebycie  do poszczególnych stanowisk i udzielanie odpowiedzi przy każdym z 9 stanowisk o nazwach : MUZYCZNE SKOJARZENIA, KALAMBURY, ZGRABNE SŁÓWKA, TEMAT UTWORU, PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA, POLSKIE SYMBOLE NARODOWE, WOJNA PAPIEROWA, NACZELNIK - KOMENDANT, KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE.

Celem gry  było  sprawdzenie wiedzy na temat historii Polski, osób, które wiele wniosły dla życia Polaków, gospodarki i polityki, dostosowaniu  tytułów do zaprezentowanych dzieł malarskich, odgadnięciu tematu utworu  lirycznego, zaprezentowaniu za pomocą mimiki twarzy i pantonimy sylwetek "Ojców Niepodległości” oraz 6 wydarzeń historycznych, natomiast  dzięki  historycznym   kalamburom uczniowie odgadywali nazwy ważnych akcji zbrojnych, które miały miejsce na przestrzeni lat. W tym ważnym dniu dla wszystkich Polaków miał miejsce w naszej szkole pokaz mody polskiej, w którym uczniowie z klas 5, 7 i 8 zaprezentowali stroje typowe dla lat 20 - 30 tych, 50 - 60 tych, 70 - 80 tych, 90 i dla roku, podkładem muzycznym  była   prezentacja pt "Piękna Polska", a całość była relacjonowana przez B. Czechowską - Siudak,  Ciekawym elementem wiążącym imprezy w naszej szkole był pokaz filmu zrealizowanego przez p. A. Dziadek i uczniów klas 8 C, 8 D, 8 E ukazujący historię hotelu Lomnitz, który odgrywał istotną rolę dla Górnego 

 Beata Czechowska – Siudak i  Anna Dziadek

4.png6.png5.png1.png7.png3.png2.png

..


herb bytomia 230


 

Kontakt

Sekretariat szkoły czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

ul. Łużycka 12a, 41-902 Bytom

telefony:  
(32) 280-05-50
(32) 289-33-33
fax (32) 280-00-69

e-mail: sekretariat @ sp51.bytom.pl

.
 

Odwiedza nas.

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Mała Galeria

mala_galeria001.jpg

Cyfrowobezpieczni.pl

Szkoła w programie
Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
cyfrowobez logo

 

,


Stara wersja witryny dostepna pod adresem:
www.old.sp51.bytom.pl

 

 


 

 

INTEGRACJA

    W Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zawsze było bliskie sercu osób kierujących pracą szkoły i pracujących w niej nauczycieli.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

    Biblioteka szkolna w swych zbiorach posiada książki o różnej tematyce, tak, aby zaspokoić gust wszystkich czytelników. Należą do nich m.in.: powieści przeznaczone dla dzieci i młodzieży: obyczajowe, przygodowe, historyczne oraz bogaty wybór bajek i baśni.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć dydaktycznych wraz z przerwami w roku szkolnym 2017/2018.

Europejski Fundusz Społeczny


Projekty sponsorowane przez EFS.

Klasy 1-3


Najświeższe wiadomości z szkolnego życia maluszków

Plan lekcji


Plan lekcji wszystkich klas.PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w wielu projektach edukacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.

AKADEMIA RODZICA

Kilka porad dla rodziców...

JADŁOSPIS

Co dziś dobrego na stołówce?

Zdrowe i smaczne dania z naszej stołówki...

SZKOŁA W PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

Pilotaż wnosi do programu nauczania tematykę programowania. Zapozna uczniów z elementarnymi podstawami programowania opartymi na specjalnie stworzonych językach programowania dla dzieci.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com