W czasie tegorocznego Święta liczby Pi pokazaliśmy, że matematyka to nie tylko liczby i wzory ale również świetna zabawa J Połączyliśmy wiedzę o liczbach z innymi dziedzinami życia codziennego: z kuchnią, plastyką, techniką i informatyką.

Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w konkursach przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Dużo  emocji wzbudził konkurs Strzał w dziesiątkę – uczniowie mieli za zadanie odgadnąć ile cukierków mieści się w przygotowanej szklanej bryle. Nauczyciele przygotowali dla klas pojemniki, w których znajdowała się niewiadoma liczba cukierków natomiast uczniowie, odgadywali tę liczbę.

Odbyły się konkursy: plastyczny, techniczny i logiczny. Wszyscy również sprawdzili swoją pamięć starając się zapamiętać jak najwięcej cyfr po przecinku liczby pi.

Na lekcjach matematyki uczniowie wzięli udział w zabawach i grach  matematycznych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: