W dniach 28 lutego, 4 marca, 14 marca oraz 19 marca odbyły się dni otwarte bytomskich szkół ponadpodstawowych. Klasy ósme wraz z opiekunami odwiedziły łącznie 11 szkół oferujących kształcenie na poziomie szkoły zawodowej, technikum oraz liceum. Poznali specyfikę zawodów, ścieżki dalszego rozwoju oraz przewidywane późniejsze możliwości zatrudnienia w wybranym zawodzie. Po szkołach oprowadzali ich uczniowie, bo kto jak nie oni najlepiej znają miejsce, do którego uczęszczają każdego dnia. W każdej odwiedzonej placówce przyjęto ich bardzo życzliwie i nierzadko z małym, słodkim poczęstunkiem. Teraz ruch należy do naszych ósmoklasistów - to oni muszą zdecydować, w niedalekiej przyszłości, w jakiej szkole chcą kontynuować swoją naukę i gdzie spędzą kolejnych kilka lat.

Oto lista szkół, które odwiedziliśmy w ciągu wyżej wymienionych czterech dni:

- II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

- Zespół Szkół Mechaniczno- Elektronicznych